Gdzie kupować oryginalne sukienki?

Obecnie mamy naprawdę wiele możliwości zdobycia idealnych ubrań – sieciówki, butiki, a do tego całkiem dużą popularność zaczynają zdobywać sobie również sklepy chińskie…

Poniżej skupimy się na wadach i zaletach takich rozwiązań. Gdzie najlepiej kupować oryginalne sukienki?

Zakupy w sieciówkach – wady i zalety

Zalety

 • Popularnie nazywane “sieciówkami” sklepy są często zrzeszone w jednym centrum handlowym, dlatego też jeśli w jednej z nich nic nie znajdziesz – nie będzie to żadnym kłopotem, jako że możesz bez problemu przejść do innego sklepu.
 • Dokładne uporządkowanie towaru – w przeciwieństwie np. do popularnych second-handów, wszystkie ubrania masz dokładnie posortowane według rodzajów. Wszystkie rozmiary jednego ubrania są ułożone obok siebie, w rosnącej lub malejącej kolejności, dzięki czemu doskonale wiesz, gdzie szukać ubrań, jakie w danej chwili Cię interesują.
 • Liczne okazje – w sieciówkach wciąż masz do czynienia z różnymi promocjami i wyprzedażami – przecenione końcówki kolekcji, atrakcyjne rabaty z kartą klienta itd. Niemal zawsze znajdzie się okazja do obniżenia cen produktu, zatem pozostaje Ci jedynie śledzić na bieżąco ofertę Twojego ulubionego sklepu.

Wady

 • Brak indywidualnego podejścia do klienta – sieciówki są na ogół wielkopowierzchniowymi sklepami, a “doradcy” często nie są wystarczająco mocno skupieni na tym, by dobrze Ci doradzić i rzeczywiście wziąć pod uwagę Twoje własne potrzeby.
 • Cena nieadekwatna do jakości  – sklepy sieciowe wpisują się niestety w nurt fast fashion, zgodnie z którym ubrania trzeba często wymieniać ze względu na ich niską jakość, a także wciąż zmieniające się trendy.
 • Powtarzające się ubrania – jeśli nie wierzysz w zapewnienia, według których w trenczu ze sklepu sieciowego będziesz wyglądać niepowtarzalnie, to… masz rację. Dlatego też sieciówki absolutnie się dla Ciebie nie sprawdzą, jeśli lubisz nosić się inaczej niż wszyscy.

Zakupy w butikach – czy warto?

Zalety

 • Butiki to mniejsze sklepy, w których obsługa może znacznie bardziej skupić się na klientach i pokazać im prawdziwą troskę o to, by nabyli oni jak najlepszy dla siebie towar i wyszli w pełni zadowoleni – to właśnie wtedy najbardziej wzrasta prawdopodobieństwo, że wrócą na kolejne zakupy.
 • Dobra cena w połączeniu z dobrą jakością? Jak najbardziej! To właśnie tutaj możesz liczyć na misternie wykończone ubrania, a także dbałość o najmniejszy detal. Tak jest właśnie w internetowym butiku Bubba Gamp, w którym robimy wszystko, abyś otrzymała od nas jak najlepsze produkty!
 • W butikach również możesz liczyć na wyprzedaże! Atrakcyjne obniżki mogą sięgać nawet połowy ceny! Niemniej jednak tutaj możesz liczyć na dużo bardziej nietypową ofertę i poczuć, że prędko nie spotkasz kogoś ubranego podobnie do Ciebie!

Wady

Zakupy w butikach mogą mieć zasadniczo jedną wadę – można się od nich uzależnić! Dlaczego? Oryginalne fasony, wzory, nietypowe połączenia kolorystyczne, a do tego dobra jakość kupowanych ubrań sprawia, że będziesz cieszyć się nową odzieżą przez długie sezony.

ubrania

Odzież ze sklepów chińskich – czy rzeczywiście jest niskiej jakości?

Zalety

 • Wbrew pozorom, jeśli wybierzesz dobry sklep, możesz liczyć na całkiem dobrą jakość ubrań – oferta chińskich  sklepów ulega ciągłemu rozwojowi i też możesz liczyć na kupno pięknej sukienki za niewielkie pieniądze.
 • Rozmiary niekoniecznie muszą być zaniżone lub zawyżone. Istnieją już strony, na których możesz dokładnie porównać podane wymiary  odzieży ze swoimi.
 • Częste promocje – są one dostępne zarówno ogólnie, jak i dla obserwujących Instagrama danego sklepu lub zapisanych do newslettera.

Minusy

 • Ubrania musisz kupować z dużym wyprzedzeniem – standardowa wysyłka może trwać około 2 tygodni, lecz zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane sytuacje, przekładające się na wydłużenie tego czasu.
 • Częstym przypadkiem są ubrania typu one size, co stwarza ryzyko kupienia odzież kompletnie niezgodnej z Twoimi wymiarami.
 • Kupując odzież w mało znanym, niesprawdzonym sklepie, ryzykujesz nietrafiony zakup wykonany z materiału niskiej jakości.

Oryginalne sukienki czekają dziś na Ciebie w wielu miejscach – w sklepach sieciowych europejskich i chińskich, a także w małych butikach – takich jak sklep z sukienkami online Bubba Gamp, w którym znajdziesz stylizacje idealnie dopasowane do stylu życia nowoczesnej kobiety.