Wybieramy buty na ślub

Kto kupuje buty na jedno wyjście?! Otóż panna młoda. Ślub jest tak ważnym wydarzeniem w życiu, że właściwie nie liczy się to, że zarówno sukienka jak i buty będą założone tylko ten jeden raz.

Można oczywiście poszukać butów, które będą nadawały się później do innych strojów ale ten dodatek do sukni ślubnej jest zwykle na tyle specyficzny, że nie pasuje do innych kreacji. Przede wszystkim większość pań wybiera jasne suknie, a w związku z tym buty również muszą być w kolorze białym, beżowym, kremowym czy ecru. Raczej rzadko ubieramy na co dzień czy nawet na jakieś uroczystości czy imprezy tak jasne ubrania.

Buty ślubne są zwykle dość delikatne. Ciężkie i toporne obuwie nie bardzo pasuje do wizerunku panny młodej. Tego typu buty robi się więc z delikatnej skórki, koronki, atłasu czy satyny. Często są zakryte z przodu, ale odsłaniają bok stopy oraz piętę. Zwykle też mają dość wysokie obcasy lub szpilki. Podobnie jak ślubna torebka, również zwykle robiona z delikatnych i jasnych materiałów, buty będą prawdopodobnie dość mocno przybrudzone po całonocnej zabawie weselnej. Jednak wszelkie takie ozdoby jak ślubne rękawiczki, torebki i buty mają się sprawdzić tylko w tych wyjątkowych chwilach, jakie panna młoda przeżywa podczas ślubu i przyjęcia weselnego. Suknia zostaje po wszystkim oddana do pralni i może zostać sprzedana lub czekać na kolejny ślub w rodzinie. Natomiast nie wszystkie dodatki da się doczyścić. Może między innymi dlatego niektóre panie decydują się na inne kolory niż biel czy beż…