Profesjonalne buty wysokogórskie

W zimowe mroźne dni czujesz się jak ryba w wodzie? Uwielbiasz sporty zimowe a szczególnie wspinaczkę wysokogórską? Niezależnie od tego czy jesteś świeżo upieczonym amatorem sportów zimowych czy ekspertem w swojej dziedzinie najważniejszą rzeczą potrzebną do wspinaczki są odpowiednie buty! Jakie powinieneś założyć do wspinaczki a jakie na spacer po górach? Najlepsze są buty wysokogórskie, które zapewnią Ci komfort noszenia a przede wszystkim sprawią ze jeszcze bardziej pokochasz sporty zimowe!

Niezależnie od tego czy jesteś mężczyzna czy kobietą, buty wysokogórskie są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem do uprawiania sportów zimowych i nie tylko!

Każdy amator czy specjalista wie, że w górach ważną rzeczą jest bezpieczeństwo, dlatego wybieramy specjalistyczny sprzęt górski czy ubrania, dlaczego wiec nie mielibyśmy wybrać profesjonalnego obuwia wysokogórskiego! Jak sama nazwa wskazuje jest to obuwie przeznaczone do  wspinaczek w wyższe partie gór zarówno dla osób uprawiających sporty górskie zawodowo jak i dla amatorów

Jakie buty wysokogórskie są najlepsze?

Oczywiście dobór obuwia zależy od warunków, w jakich będziemy uprawiali sport zimowy. Jeśli mamy w planach wysokogórską wspinaczkę w niezbyt, pięknej aurze to na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wybór obuwia z najtwardszej i najcieplejszej skorupy z serii Asolo, które zabezpieczą nasze stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi a także przed utratą ciepła i dostaniu się wilgoci. Takie obuwie idealnie sprawdza się na wielodniowe wyprawy w góry a także na wspinaczkę w terenie skalno- lodowym. Najlepiej jest wybrać model obuwia sięgający 5-6 cm za kostkę, który ochroni tą cześć nogi, podatną na złamania czy zwichnięcia. Jeśli chodzi o kolor obuwia to mamy dostępny naprawdę szeroki wachlarz kolorów i wzorów. Obecnie najmodniejszym kolorem jest brąz, dlatego w sklepach znajdziemy buty wysokogórskie w tym modnym kolorze a także w połączeniu z kolorami niebieskim, zielonym czy żółtym.

Buty takie są sznurowane dosyć gęsto a dodatkowo mogą mieć suwak z tyłu pięty. Ważne także są podeszwy, które powinny mieć grubość ok. 4cm, aby dostatecznie zabezpieczyć stopę przed zimnem a także zachować jej stabilność