Woalka, toczek i opaska – podkreślenie kreacji

Współcześnie moda pozwala na wiele – ciekawe połączenia kolorystyczne czy wzornicze, zabawa kształtami oraz krojami to tylko niewielki jej element. W ostatnich latach coraz więcej kobiet zwraca uwagę również na inne aspekty ubioru – ozdoby do włosów.

Woalki, toczki czy opaski, nierzadko uzupełnione ozdobnym materiałem, to hit sezonu ostatnich lat. Na ich zakup decyduje się coraz więcej kobiet, które modę stawiają niezwykle wysoko na swojej liście priorytetów. I nic w tym dziwnego – taki element garderoby to świetny sposób na pokazanie swojego uwielbienia dla mody retro. Toczki i woalki coraz częściej zastępują również klasyczne ozdoby do włosów przy stylizacjach ślubnych, skutecznie wypierając welony czy tiary.

Dlaczego woalki, toczki i opaski są popularne?

wypożyczalnia

Moda na ozdoby do włosów i mniejsze nakrycia głowy zaczęła się ponad sto lat temu, kiedy kobiety w epoce edwardiańskiej zrezygnowały ze strojnych kapeluszy. Z upływem lat na modne dodatki zdecydowały się kobiety w latach 20. i 30., dodając sobie i swoim stylizacją niecodziennego uroku.

Toczki natomiast kojarzą się z Jackie Kennedy – Pierwszą Damą w latach 60., która uzupełniała swoje oficjalne kostiumy kolorowymi, ale zarazem klasycznymi dodatkami. Współcześnie woalki i toczki są popularyzowane przed modę brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Księżna Cambridge swoje stylizacje podkreśla eleganckimi toczkami oraz opaskami.

No i w końcu od kilku lat wraca do nas moda retro, której nieodłącznym elementem będą niewielkie ozdoby do włosów. Toczki czy woalki to świetne podkreślenie codziennego stroju, jak i doskonały dodatek na większe lub mniejsze przyjęcia. Opaski natomiast, nierzadko uzupełniona woalką również mają szerokie zastosowanie, z którego skrupulatnie korzystają kobiety na całym świecie.

Woalka i toczek – jak je nosić?

Sposobów na wystylizowanie woalki albo toczka jest naprawdę wiele – nierzadko kobiety decydują się na ich włożenie do codziennych kreacji, jak i na większe, eleganckie przyjęcia. Od wielu lat woalki i efektowne opaski cieszą się popularnością na przyjęciach weselnych, gdzie wypierają klasyczne welony i nadają ślubnej kreacji klasy oraz elegancji.

welon ślubny

Tak naprawdę nie ma określonego sposobu na to, jak nosić toczki czy woalki. Moda to przede wszystkim zabawa, więc warto w swojej szafie mieć choć kilka ozdób do włosów lub nakryć głowy, które tak bardzo kojarzą się nam z modą vintage.

Czy woalką i toczkiem można podkreślić stylizację?

Woalka i toczek, a nawet ręcznie wykonana opaska, to świetny sposób na podkreślenie swojej kreacji podczas ważnych wydarzeń w życiu.

Te ozdoby nie tylko doskonale sprawdzą się na przyjęciach rodzinnych, garden party, ale będą stanowiły niepowtarzalne uzupełnienie kreacji na wielkich przyjęciach czy galach.

Woalka i opaska stanowią współcześnie najczęściej wybierany element stroju panny młodej – skutecznie zastępując klasyczny welon. Nie tylko dlatego, że są ładne i skromne, ale przez to, iż podkreślają elegancję stylizacji, nadając przyjęciu klasy i wytworności.

Toczek czy woalka to także jeden z prostszych, ale zarówno efektownych, sposobów na podkreślenie kobiecości w tak ważnym dniu jak ślub. Sama fryzura zyskuje więcej smaku, a w połączeniu z piękną suknią – wyrafinowania.

Dlaczego warto zdecydować się na toczek, woalką lub opaskę?

Każda kobieta, która szuka sposobu na wyróżnienie się podczas ważnego wydarzenia lub pragnie podkreślić elegancję i klasę swojej kreacji – powinna wybrać toczek albo woalkę. To świetny sposób na zaakcentowanie swojej kobiecości, przy jednoczesnym wywołaniu zachwytu.