Odzież rowerowa na sezon 2018 – w czym jeżdżą profesjonaliści?

Odzież, która przeznaczona jest do jazdy rowerem, posiada specjalne właściwości i zalety. Od wielu lat, odzież rowerowa jest bardzo różnorodna, jednak dziś, wraz z postępem technologii, możemy liczyć na coraz lepsze i bardziej dopracowane elementy odzieży. Poza tym, jazda na rowerze wymaga stosowania takich elementów jak kaski czy ochraniacze. W dzisiejszych czasach, wybór odzieży rowerowej jest tak bogata, że ciężko jest znać wszystkie marki oraz modele odzieży. Jednak standardowe elementy, jakie powinien nosić każdy rowerzysta, to szorty, spodnie, odpowiednie i wygodne buty, podkoszulki, potówki, bluzy oraz inne.

Bardzo popularne są dziś zestawy odzieży na rower. W jej skład wchodzą najczęściej podkoszulki, szorty, spodnie, obuwie oraz ochraniacze. Dość często można zakupić same bluzki wraz z szortami do kompletu.

W sezonie na rok 2018 można wypatrzyć ubrania na rower, które są bardziej stylowe i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Dodatkowo, w nowej ofercie wielu marek można dostrzec odzież, która posiada miękkie wstawki, np. w bokserkach. Taki dodatkowy element zapewnia nam wygodę i sprawdza się zwłaszcza przy dłuższych trasach.

Dziś, oprócz funkcjonalności, liczy się również dobry wygląd. Każdy z nas ceni sobie dobry i oryginalny wygląd. Rowerzyści mają szczególnie duży wybór, jeśli chodzi o ubrania do jazdy. Różne kolory, wzory oraz motywy na bluzkach, spodniach czy kurtkach, gwarantują nam różne marki.
Co roku pojawiają się nowe, oryginalne i bardziej pomysłowe ubrania, które odpowiadają ówczesnym trendom. W tym roku, możemy znaleźć praktyczni wszystkie kolory. Dość często, możemy spotkać się z ciekawymi wzorami i motywami, jakie widnieją na ubraniach. Rowerzyści, oprócz wygody i komfortu, cenią sobie bowiem dobry wygląd.

W czym jeżdżą profesjonaliści?

Jak wiadomo, zawodowi rowerzyści oraz osoby, dla których rower jest pasją, stosują najczęściej odzież typowo przeznaczoną do jazdy jednośladem. Odzież jest dobierana według poniższych kryteriów. Każdy, kto regularnie jeździ na rowerze – niezależnie od typu jazdy – powinien zaopatrzyć się w odzież, najlepiej firmową, która zapewni mu jazdę komfortową i bezpieczną. Wygoda podczas jazdy – zarówno krótszej jak i długodystansowej – jest najważniejsza.
Ubiór na jazdę rowerem powinien opierać się na kilku podstawowych kryteriach.

  • Pora roku – odzież w takim przypadku dzieli się na ocieplaną i bardziej przewiewną,
  • Odzież przeznaczona do jazdy miejskiej, górskiej, szosowej itp.,
  • Odzież damska i męska, ewentualnie dziecięca,
  • Długość rękawów i nogawek,
  • Rodzaj materiału – bawełna, syntetyczne tkaniny, wełna z merynosów,
  • Funkcja materiału.

Odzież na rower dzieli się również pod względem materiałów. Obecnie można dostać ubrania rowerowe, które będą nieprzemakające, oddychające, trzymające ciepło, szybkoschnące, wiatroodporne czy ocieplane.
Cechy, jakie posiadają wszelkie elementy odzieży rowerowej, zapewniają dokładne odprowadzanie potu i niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Jest to szczególnie istotne przy dłuższych trasach, lub w przypadkach, gdy dojeżdżamy rowerem do pracy. Odzież powinna być więc dopasowana do naszego rozmiaru. Nie powinna być zbyt luźna i za ciasna, by nie krępować naszych ruchów.
Dużą rolę odgrywa typ materiału. Inny typ odzieży założymy na zimę niż w trakcie lata.

Bluza rowerowa Endura

Bluza rowerowa Endura – idealna na trudne warunki, dostępna w Pmbike.pl za 359 złotych.

Profesjonaliści i hobbyści, którzy bardzo często i długo jeżdżą na rowerze, zwracają uwagę nie tylko na odpowiednią odzież rowerową i dodatki, ale również na bieliznę. Skarpetki, bokserki oraz sportowe biustonosze równie często są zakupywane przez zawodowych rowerzystów. Jak wiadomo – najbardziej podczas jazdy rowerem męczą się nasze stopy. Wiąże się to z potem, który musi być odprowadzony, by zapewnić nam komfort jazdy. Skarpetki na rower mają funkcję oddychającą i zapewniają nam odprowadzanie potu. Bokserki natomiast wyposażone są w miękkie wstawki, dzięki którym nie będziemy odczuwać boleści pomimo długiej jazdy na siodełku.

Oprócz tego, bardzo ważne są dodatki takie jak czapki, chustki, kominiarki oraz rękawiczki i kamizelki. Wiele z nich ma funkcje podobne do standardowej odzieży rowerowej. Często, profesjonaliści stosują maski, najczęściej w zimnych miesiącach.