Jak biżuteria będzie odpowiednia dla dziewczyny?

Dość stereotypowe jest zakładanie, że każda kobieta lubi nosić biżuterię, ale na pewno wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez założenia ulubionych dodatków. Błyskotki na dłoniach, na szyi czy na uszach dodają paniom pewności siebie i podkreślają ich urodę. Biżuteria różni się w zależności od okazji, na którą jest zakładana, ale i upodobań. Jeśli zastanawiasz się, co podarować swojej dziewczynie, to biżuteria może być świetnym wyborem.

Dlaczego kobiety lubią otrzymywać biżuterię?

Piękne podarunki zawsze cieszą. Biżuteria w formie prezentu jest zwykle dobrym pomysłem, ponieważ takich dodatków nigdy za wiele! Zawsze znajdzie się okazja, kiedy będzie można założyć nowy upominek. Ponadto wiele kobiet nie kupuje dla siebie biżuterii lub wybiera tanie, metalowe zamienniki. Złote czy srebrne kolczyki i inne dodatki kosztują nieco więcej, dlatego warto zainwestować w dobrą biżuterię na prezent i uszczęśliwić swoja wybrankę.

Jak wybrać biżuterię dla dziewczyny?

Uwzględnij potrzeby i gust ukochanej

Wybór biżuterii dla dziewczyny powinien być podyktowany jej upodobaniami. Jeśli ukochana nie nosi kolczyków albo nawet nie ma przebitych uszu, wtedy wiadomo, że nie będzie to najlepszy prezent. Warto obserwować dziewczynę i uważnie jej słuchać. Być może wspomniała, że woli złoto od srebra – albo na odwrót. Chociaż jeśli chodzi o wybór koloru tych metali szlachetnych, decyzja powinna być podyktowana odcieniem skóry wybranki. Przyjęło się, że dla ciepłego typu urody lepiej pasuje złoto, a dla zimnego srebro. Najlepiej jednak kierować się już tym, co w swoich szkatułkach trzyma dziewczyna. Każda kobieta ma swoje upodobania.

Bransoletka z zawieszkami może być świetnym prezentem, jeśli dopasujesz zawieszki do Waszej wspólnej historii. Zapewniamy, że taki gest na pewno wzruszy ukochaną. Wyjątkowym podarunkiem może być też łańcuszek i dobranie do niego zawieszki z grawerem. Podarowywanie pierścionków lepiej sobie odpuścić, jeśli nie masz w planach się oświadczać. Taka sytuacja może być niezręczna dla obu osób. W przypadku planowania zaręczyn i szukania odpowiedniego pierścionka konieczne jest uwzględnienie rozmiaru palca. Najlepiej wziąć jakiś pierścionek dziewczyny, aby dać jubilerowi podpowiedź. Innymi rozwiązaniami są rozmowy z bliskimi ukochanej lub potajemne mierzenie jej palca nitką.

Jeśli chcesz kupić coś, co Twoja dziewczyna będzie mogła nosić na co dzień, to postaw na coś delikatnego – coś, co nie będzie jej przeszkadzać i nie będzie rzucać się w oczy. Może jakiś subtelny łańcuszek lub małe kolczyki? Jeśli natomiast zależy Ci, na czymś robiącym wrażenie, to polecamy zdecydowanie się na coś z oferty Swarovskiego lub bransoletkę z kamieniami (np. z markazytami lub cyrkoniami). Ważne, aby wybrać coś, co podkreśli wszystkie atuty dziewczyny.

Bądź realistą

Kupując biżuterię, ostateczny wybór należy dostosować do swoich możliwości finansowych. W sklepach z biżuterią znajdują się produkty o zróżnicowanych cenach. Czasem mniej znaczy więcej. Natomiast w przypadku wątpliwości podczas wyboru nie bój się poprosić o radę. Zapytaj mamę, siostrę lub przyjaciółkę dziewczyny – one na pewno wiedzą, co jest w guście Twojej partnerki. Zawsze warto też zachować paragon, aby w razie czego można było wymienić zakupiony produkt.

Jaki moment na wręczenie takiego prezentu będzie najlepszy?

Wręczanie biżuterii może odbywać się w różnych miejscach – wszystko zależy od Twojej kreatywności. Podarowywanie biżuterii z okazji urodzin czy innych okazji nie musi odbiegać od normy, wystarczy pięknie zapakować pudełko i wręczyć je dziewczynie. Jeśli lubisz zaskakiwać ukochaną, to możesz stworzyć dla niej zagadkę, prowadzącą do znalezienia prezentu.

Romantycznym gestem będzie wręczenie prezentu podczas kolacji lub przynosząc partnerce śniadanie do łóżka. Biżuteria to taki rodzaj prezentu, który dziewczyna może od razu założyć, a więc nie powinno być problemu, aby podarować jej go w każdej chwili – nawet w podróży. Możesz też zainspirować się filmami, w których to chłopak niespodziewanie zakłada dziewczynie naszyjnik.

Sposób oraz moment na wręczenie wyjątkowego prezentu zależy właściwie od Ciebie. Kiedy przyjdzie odpowiednia pora, na pewno to wyczujesz. Czasem niepotrzebne są zbędne atrakcje i wystarczy tylko szczery gest.