Piękno w naturze: Trend na naturalną bieliznę

Powrót do natury, ponadczasowość, uniwersalność, ekologia….Trend ten zaczyna przeważać w różnych dziedzinach życia, również w świecie mody. Popularność bielizny wykonanej z naturalnych materiałów ponownie zaczyna przybierać na sile. Przyjrzyjmy się zatem, jakie materiały wracają do łask i w jakiej odsłonie jawią się nam w świecie mody. 

Naturalna bielizna bawełniana

Bielizna bawełniana jest doskonałym wyborem podczas letnich i upalnych dni. Odznacza się wygodą i wysokim komfortem noszenia. Przepuszcza powietrze, dzięki czemu nasza skóra może swobodnie oddychać. Doskonale sprawdza się w przypadku delikatnej i skłonnej do podrażnień skóry. Jej trwałość, wytrzymałość oraz łatwość w pielęgnacji sprawia, że należy do najczęściej wykorzystywanych materiałów w produkcji bielizny.

Historia bawełny

Chociaż pierwsze gatunki bawełny pojawiły się w Europie dopiero około 800 r.n.e., to w starożytnym Egipcie, były znane już od około 12 tysięcy lat p.n.e. Profesjonalna obróbka bawełny w Europie zaczęła mieć miejsce dopiero w XIV w. Kiedy w XVIII w. wynaleziona została przędzarka, prym w produkcji odzieży bawełnianej zaczęła wieść Wielka Brytania.

Trend na bieliznę bawełnianą

Zalety bawełny i rosnący obecnie trend na bieliznę bawełnianą sprawił, że możemy spotkać się z jej ogromną różnorodnością stylów i wzorów.  Bielizna bawełniana zaczęła obfitować w niezliczenie wiele modeli, przykuwających wzrok i uwagę. Trend powrotu do natury sprawił, że asortyment bieliźniany obfituje we wzory nawiązujące do natury. Wzory kwiatowe, motywy z liśćmi, delikatne i pastelowe kolory sprawiają, że bielizna bawełniana staje się jeszcze bardziej zwiewna i delikatna. Każdy rodzaj bielizny wykonanej z bawełny będzie trafnym wyborem. Nie sposób nie wspomnieć o bawełnianej bieliźnie nocnej, która miękko otula nasze ciało. Wykonana jest zazwyczaj w stonowanej, jednolitej kolorystyce lub zawiera delikatne motywy roślinne i kwiatowe. Wśród bawełnianej bielizny dużym powodzeniem cieszą się koszule nocne, halki i podomki.

Naturalna bielizna wykonana z bambusa

Coraz większą popularnością w świecie mody zaczyna cieszyć się bielizna bambusowa, która jest w 100% ekologiczna, a do jej produkcji nie używa się żadnych chemikaliów. Znajduje ona szczególne zastosowanie w produkcji majtek i bielizny nocnej. Bambus jest delikatny i nie podrażnia skóry, dlatego polecany jest w szczególności dla osób ze skłonnościami do alergii. Jego właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i higroskopijne (polegające na pochłanianiu nadmiaru wody i wilgoci) oraz duża elastyczność sprawiają, że bielizna bambusowa jest bardzo chętnie noszona podczas upałów.

Historia bambusa

Bambus uprawiany jest na świecie od ponad 4000 lat. Z uwagi na odporność na odkształcanie oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne wykorzystywany jest zarówno jako materiał budowlany, jak i do produkcji wielu rzeczy, np. naczyń, mebli, instrumentów muzycznych, bielizny, akcesoriów łazienkowych, żywności, czy nawet ekranów pochłaniających hałas przy drogach.

Jakie zalety niesie ze sobą trend w produkcji bielizny naturalnej?

Korzyści, jakie wynikają z rosnącego trendu produkcji bielizny wykonanej z materiałów naturalnych, wiążą się przede wszystkim z ograniczeniem sztucznych i szkodliwych materiałów użytych do jej wytwarzania. Bielizna naturalna wykazuje przyjazne właściwości dla zdrowia i skóry człowieka. O korzyściach związanych z użytkowaniem bielizny naturalnej przekonało się już wiele osób, spośród których szczególnie należy wymienić osoby z alergiami, kobiety w ciąży i mamy małych dzieci. Bielizna naturalna wykazuje właściwości oddychające oraz pochłaniające nadmiar wilgoci. Łatwość barwienia tkanin naturalnych powoduje, że producenci oferują odzież bogatą w różne wariacje kolorystyczne. Rosnąca popularność materiałów naturalnych sprawiła, że każdy jest w stanie dobrać wzór i fason odpowiadający jego gustom i wymaganiom.

bielizna

Sklep z bielizną naturalną-powrót do lekkości i natury

Naturalną bieliznę wykonaną z bawełny i bambusa możesz nabyć w sklepie internetowym KEY, który oferuje Ci bogatą kolekcję odzieży nawiązującej do sielankowego życia i natury. Pastelowe kolory, delikatne motywy kwiatowe i wzory roślinne sprawią, że poczujesz się lekko i kobieco. Zwiewne koszule nocne, podomki i halki wykonane zostały z naturalnych, trwałych i wytrzymałych materiałów naturalnych. Są miłe i przyjemne w dotyku delikatnie opatulając Twoje ciało. Nie powodują podrażnień i zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci. Idealnie zdadzą egzamin podczas letnich i ciepłych wieczorów i nocy.