Moda męska tylko dla Ciebie, czyli kto decyduje się na szycie na miarę?

Praktycznie każdy z nas słyszał o garniturach szytych na miarę. Oczywiście, brzmi to pięknie, jednak wielu mężczyzn kupuje je w sklepie uważając, że krawiec to drogie rozwiązanie, którego nie potrzebują. Kiedy warto zdecydować się na zakup modelu u krawca, a kiedy lepiej odpuścić?

Kto decyduje się na szycie garnituru na miarę?

klient i krawiecOdpowiedź na to jest prosta – każdy, kto kiedykolwiek miał taki garnitur. Lub widział rezultaty pracy krawca. A także wszyscy mężczyźni, którzy chcą dobrze wyglądać: na ślubie, ważnym wydarzeniu rodzinnym, na prezentacji w pracy lub w jakimkolwiek innym momencie. Prawdopodobnie każdy, niezależnie od tego czy na co dzień chodzi w garniturach, czy zakłada je tylko na szczególne okazje, powinien mieć garnitur na miarę.
Wielu mężczyzn podkreśla, że garnitury na miarę kupują Ci, którzy nie lubią tandety, kompromisów i zakupów. Jest to poniekąd prawda. Znalezienie gotowego garnituru, który będzie nam się podobał może zająć wiele godzin. Niestety to, że znajdziemy coś, co pasuje do naszego stylu nie oznacza, że będzie na nas dobrze leżeć lub, że znajdzie się nasz rozmiar. Z tego powodu wiele osób woli udać się do krawca i zakupić jeden, porządny model dopasowany do naszego gustu, bez wielu godzin zakupów.

Jakie są zalety garnituru szytego na miarę?

Główną zaletą garnituru szytego na miarę jest to, że to moda męska tylko dla Ciebie. Jest on idealnie dopasowany do Twojego gustu, upodobań, sylwetki i potrzeb. To w pełni spersonalizowane ubranie, w którym czujesz się świetnie.
Praktycznie nigdy nie kupimy gotowego garnituru, który będzie idealnie na nas leżał. A to ubranie, które musi pasować. Odpowiednio uszyty może wyeksponować wszystkie zalety naszej sylwetki i ukryć ewentualne mankamenty. Źle dopasowany będzie wyglądał wręcz komicznie. Często niestety możemy spotkać mężczyzn ze zbyt krótkimi lub długimi nogawkami czy mankietami, w marynarkach za szerokich lub zbyt wąskich w barkach. Każdy mężczyzna jest nieco inaczej zbudowany i nie możemy liczyć, że zmieszczą się w jednej, seryjnie przygotowanej rozmiarówce.
klient i krawiecGarnituru możemy potrzebować na ślub w wakacje lub ważną imprezę firmową w grudniu. W zależności od pory roku, klimatu i tego czy zawsze jest nam gorąco, czy zimno, potrzebujemy innych materiałów. Tutaj również krawiec nam doradzi i dopasuje cały strój tak, by nas ogrzewał lub był przewiewny. Dzięki temu zdejmując marynarkę na weselu nie będziemy się martwić o plamy pod pachami. Przez cały czas będziemy wyglądać jak nieskazitelny dżentelmen.
Gdybyśmy pokazali seryjnie szyty garnitur dobremu krawcowi to prawie zawsze znajdzie on na nim jaką skazę lub niedoróbkę. Za słabo przyszyte guziki, sterczące nitki, zaciągnięty materiał czy dziurka w podszewce. W garniturach szytych na miarę takie rzeczy się nie zdarzają – są one dopracowane w każdym szczególe. Dzięki temu i wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów możemy liczyć, że taki garnitur będzie z nami przez lata i przeżyje wszystkie szyte seryjnie.
Jednak ostateczną zaletą jest to, że garnitur szyty na miarę to Ferrari pośród ubrań. Sami decydujemy o fasonie, tkaninach, kolorze, guzikach i rodzaju klap. Wszystko, od początku do końca, jest dopasowane do nas, naszego stylu i potrzeb. Więc kiedy go wkładamy za każdym razem wyglądamy jak hollywoodzki gwiazdor i wyróżniamy się z tłumu.